24 października 2022

Sympozjum „Jeszcze Polska nie zginęła – Wieś stymulatorem rozwoju ekologii i tożsamości narodowej”

W dniu 22.10.2022r w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się już po raz IV Sympozjum, w trakcie którego poruszone zostały m.in. tematy związane z bezpieczeństwem żywnościowym Polski, a także rolą łowiectwa w przyrodzie. W spotkaniu naukowym wzięli udział przedstawiciele rządu, parlamentu, środowisk leśnych, myśliwych oraz rolniczych. Znaleźli się wśród nich m. in.  poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Bąk, ks. prof. Tadeusz Guz, ojciec doktor Zdzisław Klafka (rektor AKSiM) oraz dyrektor Radia Maryja, ojciec doktor Tadeusz Rydzyk i Krystyna Szyszko - wdowa po śp. prof. Janie Szyszce, byłym ministrze środowiska.

 

Ze względu na ważne tematy związane z polską wsią, a więc i prywatnymi właścicielami lasów, nasze Stowarzyszenie reprezentował Zastępca Prezesa SLiWL – Adam Szaniawski.

 

Wśród prelegentów znaleźli się m. in.: Anna Gembicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która w imieniu wicepremiera i szefa MRiRW Henryka Kowalczyka wygłosiła prelekcję na temat Polska wieś i perspektywa na jutro; Józef Kubica - Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, poruszył tematykę związaną z zarządzaniem przyrodą na terenach niezurbanizowanych.

 

W trakcie sympozjum odbył się koncert Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego.

 

Na zakończenie Sympozjum odbył się panel dyskusyjny, w którym wymienili się poglądami m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, Paweł Sałek, Szczepan Wójcik czy Andrzej Śniegula.

 

Organizatorami byli: AKSiM, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku łowieckiego w Lublinie.

 

Pełna relacja z Sympozjum dostępna na: IV Sympozjum "Jeszcze Polska nie zginęła - Wieś stymulatorem ekologii i tożsamości narodowej".

 

Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów

05-430 Celestynów ul. Widok 19
 

telefon: 660 163 773

e-mail: sliwl@wp.pl

NIP 5322047470

KRS 0000484229

REGON 147000240

Konto: 21 1240 2119 1111 0010 5630 4737

Twój e-mail
Wiadomość
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana!
Proszę wypełnij poprawnie pola