26 września 2018

Sadzenie dębów w Lesie Bemowskim

Dziś rano w Lesie Bemowskim odbyła się akcja sadzenia dębów wspólnie z kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Panem Patrykiem Jaki.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa a przede wszystkim mieszkańców Warszawy na rolę lasów w życiu każdego człowieka, a zwłaszcza w życiu mieszkańców miast, w których w związku z intensywnym rozwojem zabudowy miejskiej jest ich tak mało. Rozwój zabudowy miejskiej sprawia, że w wielkim mieście, takim jak np. Warszawa każdy skrawek zieleni jest niemal na wagę złota, a funkcje przyrodnicza i społeczna lasu nabierają szczególnego znaczenia.

W trakcie eventu Patryk Jaki zwrócił uwagę, że Warszawa potrzebuje jeszcze więcej zieleni, oraz zadeklarował, że jeśli wygra wybory to dbałość o tereny zielone będzie dla Niego ważnym punktem prezydentury.

-„Ważne będzie dla mnie dbanie, aby odbudować tę tkankę, która daje powietrze i pozwala walczyć na co dzień w stolicy ze smogiem”

Patryk Jaki podkreślił także, że zieleń w Warszawie jest często degradowana poprzez decyzje urzędników i prace deweloperów.

Burmistrz Bemowa Pan Michał Grodzki zwracał natomiast uwagę, że lasy rosną również na terenach prywatnych.

-Ponad 13 tys. działek leśnych, to są działki osób prywatnych i warto, żeby one razem z nami dbały wspólnie o las. Nie tylko władze publiczne, nie tylko instytucje, nie tylko nadleśnictwa musza dbać o to, aby w Warszawie mogły rosnąć drzewa, abyśmy mogli oddychać czystym powietrzem

Prezes naszego Stowarzyszenia P. Stefan Traczyk poruszył natomiast zagadnienie bierności obecnej władzy wobec problemów prywatnych właścicieli lasów i pozostawienie ich samych sobie.

Stefan Traczyk wspomniał również o potrzebie utworzenia w Polsce Izb Leśnych, które zrzeszałyby prywatnych właścicieli lasów i umożliwiały im wzajemną współpracę.

Prezes Stowarzyszenia Leśników i Właścicieli Lasów podkreślił także, że wsparcie ze strony Patryka Jakiego po ewentualnym sukcesie w wyborach umożliwiłoby skuteczne wdrożenie tego projektu.

 

 

 

 

Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów

05-430 Celestynów ul. Widok 19
 

telefon: 660 163 773

e-mail: sliwl@wp.pl

NIP 5322047470

KRS 0000484229

REGON 147000240

Konto: 21 1240 2119 1111 0010 5630 4737

Twój e-mail
Wiadomość
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana!
Proszę wypełnij poprawnie pola