Unia europejska
21 kwietnia 2018

Minister Środowiska o rozwoju budownictwa domów drewnianych w Polsce

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk  w wywiadzie udzielonym w Radiu Plus oraz Telewizji Polskiej w programie „Gość Wiadomości” zapowiedział, ze resort środowiska weźmie udział w rozwoju budownictwa drewnianego w Polsce.

Program rozwoju budownictwa drewnianego będzie realizowany przy współpracy z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe i ma się wpisywać w rozwój rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

– Ten program będzie wpisywał się w cały program rządowy Mieszkanie Plus, więc będzie to na takich samych warunkach: na wynajem i na wynajem z dochodzeniem do własności. To będą takie same warunki jak dla pozostałych użytkowników programu Mieszkanie plus - podkreślił szef resortu środowiska.

Szef resortu środowiska zapowiedział ponadto, że w wyniku nowelizacji ustawy o lasach będzie możliwość powołana specjalnej spółki, która docelowo będzie się zajmowała budową drewnianych domów. Spółkę mają stworzyć wspólnie Lasy Państwowe, Bank Ochrony Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska .

Grunty pod rozwój budownictwa mieszkaniowego będą pochodziły z zasobów PGL LP. Będą to grunty, które w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową.

Już w 2018 roku wg zapewnień Ministra ma powstać kilka takich domów, natomiast w 2019 roku planowana jest budowa ok 5 tys. domów. W planach jest budowa zarówno domów jedno jak i wielorodzinnych.

Jak podkreśla Minister Kowalczyk zaletą budownictwa drewnianego prócz ekologii jest także komfort mieszkania w takim domu, niskie koszty utrzymania tego typu budynków i ich budowy oraz stosunkowo szybki czas budowy.

Prace nad projektem już trwają a pierwsze drewniane domy mają powstać już w tym roku na południu Polski.

Źródło: Link

Link

Fot. swiat-uslug.pl

 

Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów

05-430 Celestynów ul. Widok 19
 

telefon: 660 163 773

e-mail: sliwl@wp.pl

NIP 5322047470

KRS 0000484229

REGON 147000240

Konto: 21 1240 2119 1111 0010 5630 4737

Twój e-mail
Wiadomość
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana!
Proszę wypełnij poprawnie pola