II Ogólnopolska Konferencja "Ochrona Środowiska w Nowej Rzeczywistości" to strategiczne spotkanie profesjonalistów. Wydarzenie, na którym spotyka się cała branża ochrony środowiska w celu kompleksowego omówienia zaplanowanej tematyki.
Temat zmian klimatycznych jak również związanych z nim zagrożeń staje się coraz bardziej obecny w naszym życiu. Dochodzą kwestie niezależności energetycznej. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce na biznes i w jaki sposób przedsiębiorstwa mogą wpływać na klimat?
Program konferencji:
9.00 - 9.10 Sesja inauguracyjna 9.10 - 10.10 Nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, czyli o założeniach ewentualnej nowej ustawy 10:10 - 10:25 Przerwa 10:25 - 11:25 Krajowy Plan Gospodarowania Odpadami 2028, czyli dokąd zmierza branża odpadowa 11:25 - 11:40 Przerwa 11:40 - 12:40 Edukacja ekologiczna mieszkańców 12:40 - 12:55 Przerwa 12:55 - 13:55 Europejski System Handlu Emisjami i jego koszty 13:55 - 14:10 Przerwa 14:10-15:10 Taksonomia i zrównoważone finansowanie 15:10-15:15 Zakończenie konferencji W konferencji wzięli udział: • Prezesi, Dyrektorzy, Kierownicy zakładów komunalnych • Specjaliści, Kierownicy ds. ochrony środowiska • Koordynatorzy ds. ochrony środowiska • Przedstawiciele urzędów miast i gmin (Dyrektorzy, Kierownicy, Specjaliści, Inspektorzy) • Zarządcy nieruchomości.
Podczas Konferencji uczestnicy dzielą się najlepszymi praktykami, wiedzą i doświadczeniem, ale przede wszystkim szukają rozwiązań, które pomogą im jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby rynku.
Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów reprezentował na ww. konferencji członek zarządu pan Maciej Wroniewski.
W czasie konferencji prelegenci w bardzo jasny sposób prezentowali problemey oraz potencjalne rozwiązania, które można byłoby zastosować. Dział gospodarowania odpadami i wszystko co jest z tym związane rozwija się bardzo intensywnie w naszym kraju. Wynikiem tego jest wiele nowych inicjatyw firm prowadzących selektywną zbiórkę odpadów.