26 września 2022

XII Forum Biomasy i RDF w Ciepłownictwie, Energetyce i Przemyśle przed nami.

W dniach 20-21 października 2022 organizowane jest XII edycja jesiennego spotkania branży – Forum Technologii w Ciepłownictwie, Energetyce i Przemyśle – Spalanie Biomasy i RDF, które odbędzie się hybrydowo: stacjonarnie we Wrocławiu oraz online.

 

Już  po raz 12 organizowane jest biomasowe wydarzenia z myślą o rozwoju branży. 

 

Celem wydarzenia jest tworzenie neutralnej przestrzeni do wymiany wiedzy, doświadczeń i nawiązywania nowych relacji biznesowych, integrując branżę poprzez udział wszystkich podmiotów działających na rynku. O wysokim poziomie merytorycznym i organiuzacyjnym Forum, świadczy stałe grono stałych uczestników, którzy są z nami od pierwszej edycji. W Wiosennym Forum udział wzięło prawie 250 osób reprezentujących ponad 140 firm działających na rynku biomasy i paliw alternatywnych. We Wrocławiu spodziewamy się frekwencji na podobnym poziomie.

 

Wydarzenia organizowane jest przez powermeetings.eu. Forum zostało objęte honorowym patronatem Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego oraz Stowarzyszeni Leśników i Właścicieli Lasów.

 

Organizatorzy liczą, że podczas nadchodzącego Forum podobnie jak w trakcie jego poprzednich edycji będzie to miejsce do ważnej merytorycznej debaty w gronie specjalistów, tak aby branża biomasy i paliw alternatywnych w Polsce mogła się rozwijać i z powodzeniem funkcjonować w nowych realiach regulacyjnych i geopolitycznych.

 

Poniżej link do podsumowania oraz wypowiedzi video i zdjęć relacjonujących Wiosenne Forum – bardzo pozytywnie o wydarzeniu wypowiedział się m.in. Pan Minister Ireneusz Zyska – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska: https://powermeetings.eu/forum-biomasy/ - Pan Minister potwierdził swój udział również w nadchodzącej edycji.

 

Prelegentem na Forum będzie m. in. Stefan Traczyk Prezes Zarządu Stowarzyszenia Leśników i Właścicieli Lasów, który przybliży tematykę lasów prywatnych oraz drzemiący w nich potencjał związany również z kumulowaną w nich biomasą.

 

Jak zapewniają organizatorzy „Wydarzenie jest dla Ciebie jeśli:

  • Wytwarzasz energię, ciepło, chłód z biomasy lub RDF

  • Twoja jednostka chce przejść dekarbonizację, a wśród Twoich typów na modernizację zakładu są paliwa biomasowe lub RDF i chcesz poznać doświadczenia innych w tym zakresie

  • Jesteś producentem lub dostawcą biomasy / RDF na cele energetyczne

  • Dostarczasz usługi lub technologie dla ciepłownictwa, energetyki i branży biomasy lub RDF”

 

Zachęcamy do wzięcia udziału i śledzenia informacji o wydarzeniu: link.

Źródło: powermeetings.eu

 

Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów

05-430 Celestynów ul. Widok 19
 

telefon: 660 163 773

e-mail: sliwl@wp.pl

NIP 5322047470

KRS 0000484229

REGON 147000240

Konto: 21 1240 2119 1111 0010 5630 4737

Twój e-mail
Wiadomość
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana!
Proszę wypełnij poprawnie pola