Aktualności · 24 października 2022

Sympozjum „Jeszcze Polska nie zginęła – Wieś stymulatorem rozwoju ekologii i tożsamości narodowej”

Sympozjum „Jeszcze Polska nie zginęła – Wieś stymulatorem rozwoju ekologii i tożsamości narodowej”

W dniu 22.10.2022r w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się już po raz IV Sympozjum, w trakcie którego poruszone zostały m.in. tematy związane z bezpieczeństwem żywnościowym Polski, a także rolą łowiectwa w przyrodzie. W spotkaniu naukowym wzięli udział przedstawiciele rządu, parlamentu, środowisk leśnych, myśliwych oraz rolniczych. Znaleźli się wśród nich m. in. poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Bąk, ks. prof. Tadeusz Guz, ojciec doktor Zdzisław Klafka (rektor AKSiM) oraz dyrektor Radia Maryja, ojciec doktor Tadeusz Rydzyk i Krystyna Szyszko - wdowa po śp. prof. Janie Szyszce, byłym ministrze środowiska.

Ze względu na ważne tematy związane z polską wsią, a więc i prywatnymi właścicielami lasów, nasze Stowarzyszenie reprezentował Zastępca Prezesa SLiWL – Adam Szaniawski.

Wśród prelegentów znaleźli się m. in.: Anna Gembicka, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która w imieniu wicepremiera i szefa MRiRW Henryka Kowalczyka wygłosiła prelekcję na temat Polska wieś i perspektywa na jutro; Józef Kubica - Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, poruszył tematykę związaną z zarządzaniem przyrodą na terenach niezurbanizowanych.

W trakcie sympozjum odbył się koncert Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego.

Na zakończenie Sympozjum odbył się panel dyskusyjny, w którym wymienili się poglądami m.in. Jan Krzysztof Ardanowski, Paweł Sałek, Szczepan Wójcik czy Andrzej Śniegula.

Organizatorami byli: AKSiM, Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku łowieckiego w Lublinie.

Pełna relacja z Sympozjum dostępna na: IV Sympozjum "Jeszcze Polska nie zginęła - Wieś stymulatorem ekologii i tożsamości narodowej".

← Wszystkie aktualnościDołącz do SLiWL