Aktualności · 10 grudnia 2025

Partnerstwo dla przyszłości!

Partnerstwo dla przyszłości!

Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów w swej wieloletniej działalności stale otwiera się na nowe środowiska społeczne, dlatego w ostatnim czasie podpisało porozumienie z Polskim Stowarzyszeniem Gospodarki Cyrkularnej.

Polskie Stowarzyszenie Gospodarki Cyrkularnej wyewoluowało ze Stowarzyszenia „Zbliżamy z naturą!”, z którym Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów przed kilku laty współpracowało przy organizacji inauguracyjnej konferencji ORŁY TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ.

PSGC w swym głównym celu statutowym promuje oraz wspiera ideę gospodarki cyrkularnej w Polsce, czyli gospodarki o obiegu zamkniętym, gdzie w sposób możliwie najkorzystniejszy wykorzystuje się wszelkie surowce i zużyte narzędzia. Stowarzyszenie wspiera również wdrażanie praktycznych rozwiązań, edukację społeczeństwa oraz tworzenie platformy współpracy dla firm, organizacji i osób zainteresowanych tą tematyką — łącząc doświadczenie w edukacji ekologicznej z nowoczesnym podejściem do zarządzania zasobami.

Mając na uwadze, że również Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów w swej działalności pożytku publicznego realizuje wiele podobnych zagadnień mających na celu ochronę środowiska oraz racjonalne wykorzystanie zasobów przyrodniczych, podpisane porozumienie o współpracy między SLiWL i PSGC z pewnością przyniesie owoce o długotrwałym i korzystnym dla naszej gospodarki oraz środowiska naturalnego charakterze.

Obie organizacje serdecznie zapraszają i zachęcają do uczestnictwa w 2026 roku w kolejnej edycji konferencji ORŁY TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ. Ankietę zgłoszeniową oraz szczegóły przyszłorocznego projektu można znaleźć na stronie: psgc.pl/konferencja-2026.

← Wszystkie aktualnościDołącz do SLiWL