21 października 2022

O ptakach wokół człowieka na PGE Narodowym

W dniu 19 października br. na PGE Narodowy odbyła się konferencja: Ochrona ptaków na terenach zurbanizowanych.

 

Organizatorem konferencji była Liga Ochrony Przyrody a Partnerem strategicznym wydarzenia była Grupa PGE. Podczas konferencji omówione zostały m.in. tematy związane z zagrożeniami dla ptaków wynikającymi z działalności człowieka.

 

Celem konferencji było popularyzacja wiedzy na temat aktywnej ochrony ptaków w Polsce, wskazanie możliwych kierunków rozwoju oraz ekspercka wymiana doświadczeń w tym zakresie.

 

Wprowadzenie do problematyki ochrony ptaków wygłosi Paweł Sałek, prezes Ligi Ochrony Przyrody. PGE zaprezentowało realizowane od lat ogólnopolskie programy ochrony ptaków, w tym bociana białego i sokoła wędrownego, projekt innowacyjnego rozwiązania służącego zapobieganiu kolizji ptaków z wiatrakami oraz rozwiązań wypracowanych w efekcie badań środowiskowych poprzedzających budowę Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica na przykładzie kaczki lodówki.

 

W konferencji wzięli udział m.in. ornitolodzy, przedstawiciele ministerstw, urzędów i instytutów badawczych, przedstawiciele Polskich Parków Narodowych i nadleśnictw oraz przedstawiciele regionalnych oddziałów LOP (plan konferencji w załączeniu).

 

Na tak ciekawym i ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również naszego przedstawiciela. Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów reprezentował członek zarządu SLiWL - Adam Szaniawski.

 

Wydarzenie objęte było patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska.

Konferencja była transmitowana na kanale Facebook Grupy PGE, link poniżej. Ochrona ptaków na terenach zurbanizowanych

 

Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów

05-430 Celestynów ul. Widok 19
 

telefon: 660 163 773

e-mail: sliwl@wp.pl

NIP 5322047470

KRS 0000484229

REGON 147000240

Konto: 21 1240 2119 1111 0010 5630 4737

Twój e-mail
Wiadomość
Wyślij
Wyślij
Wiadomość wysłana!
Proszę wypełnij poprawnie pola