W dniu 13 listopada 2023 roku w siedzibie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL) odbyła się międzynarodowa konferencja pt. „Zorganizowane formy gospodarowania w lasach niepaństwowych”. Wydarzenie zorganizowane było przez Polski Związek Zrzeszeń Leśnych (PZZL) oraz IBL. Uczestnikami byli zarówno przedstawiciele: nauki, Lasów Państwowych, właścicieli lasów prywatnych, usługodawców leśnych, przemysłu drzewnego zainteresowanych lasami niestanowiącymi własności Skarbu Państwa. Celem konferencji była dyskusja nad sposobami skutecznego zarządzania lasami niepaństwowymi w ramach zorganizowanych form wraz ze wskazaniem dobrych rozwiązań z UE i Słowacji. W trakcie konferencji zaprezentowano 15 referatów rozmieszczonych w trzech blokach tematycznych: „Lasy prywatne i ich właściciele”, „Wspólnoty gruntowe, zrzeszenia właścicieli lasów, nadzór i regulacje prawne” i „Istota nadzoru, opinie interesariuszy o lasach prywatnych”. W tak ciekawym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli naszego Stowarzyszenie w osobie dra inż. Stefana Traczyka. Polskiemu Związkowi Zrzeszeń Leśnych dziękujemy za zaproszenie i życzymy dalszej dobrej współpracy z Stowarzyszeniem Leśników i Właścicieli Lasów.
Obszerna relacja z wydarzenie dostępna jest na IBL i PZZL o lasach niepaństwowych