W dniach 22-23 maja br. w Ośrodku AMW REWITA RYNIA w Białobrzegach pod Warszawą obyła się konferencję popularnonaukowa pt. Lecznicze właściwości grzybów i roślin. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody. Wydarzenie dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Warszawie oraz NFOŚIGW. Partnerem był BOŚ Bank.
Celem konferencji było przybliżenie prozdrowotnych właściwości grzybów i roślin. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się m. in. Zbigniew T. Nowak, prof. dr hab. Andrzej Grzywacz, prof. Agnieszka Ludwiczuk, dr Mirosław Angielczyk, dr. Hab. Paweł Staniszewski, Jarosław Widelski. DR Tadeusz Liczko, oraz Agata Jojczyk, Barbara Zajdel, Izabela Dymitryszyn (szczegóły w załączeniu).
W drugim dniu konferencji odbyły się warsztaty terenowe związane z rozpoznawaniem i przybliżeniem właściwości roślin leczniczych pozyskiwanych wiosną, oraz nauka prawidłowego zbioru ziół w środowisku naturalnym.
Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział około 120 uczestników. Wśród nich znalazł się również przedstawiciel naszego Stowarzyszenia.
Organizatorom a zarazem zaprzyjaźnionej Lidze Ochrony Przyrody składamy podziękowania za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
Fot. W. Mędrzak i A. Szaniawski.
Więcej o konferencji na: https://www.facebook.com/ligaochronyprzyrodyLOP