Aktualności · 09 marca 2018

Izby Leśne sposób na użytkowanie lasów prywatnych w Polsce – Sekcja Użytkowania Lasu KNL SGGW

Izby Leśne sposób na użytkowanie lasów prywatnych w Polsce – Sekcja Użytkowania Lasu KNL SGGW

W dniu wczorajszym tj. 6 marca 2018 roku na zaproszenie Sekcji Użytkowania Lasu Koła Naukowego Leśników SGGW w murach tej uczelni gościł nasz prezes Stefan Traczyk. Tematyka spotkania dotyczyła lasów prywatnych w naszym kraju oraz zagadnień z nimi związanych. W swoim wystąpieniu Prezes przedstawił charakterystykę lasów prywatnych w Polsce, oraz wiele atrybutów które je charakteryzują, co dla niektórych słuchaczy było nie małym zaskoczeniem. W trakcie prelekcji podkreślony był ogromny, niedostrzegalny dotąd potencjał lasów prywatnych w naszym kraju. Jednym z pomysłów na pełniejsze wykorzystania tych terenów była idea przedstawiona przez prezesa wskazująca na możliwość organizacji zrzeszeń właścicieli lasów prywatnych w formie Izb Leśnych. Omówiona została dość dokładnie sama koncepcja, zasadność powstania oraz cel realizacji powyższego projektu. Podkreślono również potencjalne korzyści wypływające z funkcjonowania takich zrzeszeń, nie tylko dla samych właścicieli lasów ale i szerszego grona interesariuszy np. Skarbu Państwa. Po wystąpieniu odbyła się dyskusja w trakcie której przybyli na spotkanie studenci chętnie zadawali pytania, dzieląc się swoimi przemyśleniami związanymi z poruszonym tematem. Stowarzyszenie jest otwarte na wszelakie pomysły w udoskonalaniu powyższej koncepcji o której szerzej pisaliśmy już jakiś czas temu na naszej stronie w artykule pt: „Izby Leśne – Przyszłość lasów prywatnych”.

← Wszystkie aktualnościDołącz do SLiWL