W numerze 9/2021 Gazety Leśnej – miesięcznika wszystkich pracujących w lesie, został opublikowany wywiad pana Jakuba Słowika z członkami zarządu naszego stowarzyszenia – p. Stefanem Traczykiem i p. Maciejem Wroniewski. Wywiad dotyczył koncepcji wprowadzenia Izb Leśnych.
W wywiadzie członkowie zarządu naszego stowarzyszenia odpowiadają na następujące pytania:
- Czy przede wszystkim różni się zarządzanie w lasach prywatnych i państwowych w Polsce?
- Jak bardzo rozdrobnione są lasy prywatne w naszym kraju?
- Jak wypadamy w porównaniu do Europy?
- Czy w związku z tym lasy prywatne nad Wisłą mają szansę pełnić te same funkcje, co lasy państwowe?
- Czy w obecnym kształcie dbanie o swój kawałek lasu w ogóle się opłaca?
- Czy można zrobić coś, by zmienić ten stan rzeczy?
- Na czym polega koncepcja Izb Leśnych?
- Jaka jest wiedza polityków o prywatnych właścicielach lasu?
- Czy widać efekty tych starań?
- Ale czy właściciele w ogóle są zainteresowani zrzeszaniem się?
- Co jeszcze może ich do tego przekonać?
- A jakie korzyści z takiego zrzeszania się miałby Skarb Państwa?
- Wobec tego jakich zmian w prawie potrzeba, by powołać Izby Leśne?
Zapraszamy do przeczytania wywiadu!