Na portalu Forum Polskiej Gospodarki (FPG24.PL) ukazał się wywiad z Prezesem Stowarzyszenia Leśników i Właścicieli Lasów panem dr. inż. Stefanem Traczykiem.
Zostało w nim omówione wiele zagadnień związanych z lasami prywatnymi w Polsce. Pan Prezes starał się odpowiedzieć na wiele ciekawych i ważnych pytań z gospodarczego punktu widzenia. A były to zagadnienia dotyczące m.in. świadomości społeczeństwa na temat podstawowej wiedzy z zakresu leśnictwa, w tym lasów prywatnych w kraju i zagranicą. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć przybliżenia założeń powstania izb leśnych jako remedium na wykrzesanie z lasów prywatnych ich prawdziwej atrakcyjności na wielu polach.
Zachęcamy do lektury.